1500 seçkin triatlet İstanbul’da olacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayelerinde Türkiye Triatlon Federasyonu’nun organizasyonuyla ve Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl birincisi gerçekleşecek olan İstanbul Boğaziçi Triatlonu, 10-11 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Türkiye’den ve dünyadan 1500 civarında triatletin katılması beklenen yarışa birçok önemli sponsor marka da Türkiye triatlon branşında bir dönüm noktalarından biri olma yolunda hızla ilerleyen yarışa katkı vermek için organizasyonda hazır bulunacak.

“Önemli triatletlerin katılımı bekleniyor”

Türkiye Cumuhriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı vizyonuyla organizasyonu planladıklarını belirten Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, “Projemiz için ilk günden itibaren Bakanlığımızın çok önemli bir desteğini gördük. Geçen yıl pandemi önlemleri kapsamında 500 ile sınırladığımız katılımcı sayısını bu yıl en az üç katı olarak öngörüyoruz. 2023 ve sonrası için hedefimiz ise en az 4000 triatlet.” şeklinde konuştu.

Standart mesafe olarak koşulacak İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu’nda sporcular 2300 metrelik yüzme etabının ardından köprü geçişi içeren 40 kilometre bisiklet sürüp ve 10  kilometre koşacaklar.

Federasyonumuzun sezon boyunca düzenleyeceği önemli vizyon yarışlarından biri olarak dikkat çeken organizasyon, 2022'de de dünya standartlarında yapılacak.

Image description

Galata Kulesi

Dünyanın en eski kuleleri arasında sayılan ve İstanbul’un sembollerinden biri olan Galata Kulesi, [...]
Image description

Kız Kulesi

Boğaz manzarasının vazgeçilmez yerlerinden biri de kuşkusuz Kız Kulesi'dir. Salacak açıklarındaki [...]
Image description

İstanbul Arkeoloji Müzeleri

İstanbul Arkeoloji Müzeleri ülkemizdeki ilk müzecilik çalışmalarına örnektir. Osmanlı’da tarihi es [...]
Image description

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı, Osmanlı Sultanlarının ikametgâhı, devletin yönetim ve eğitim merkezidir. İstanbul [...]