“500 seçkin triatlet İstanbul’da olacak”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayelerinde Türkiye Triatlon Federasyonu’nun organizasyonuyla ve Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl birincisi gerçekleşecek olan İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu, 11-12 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Türkiye’den ve dünyadan 500 civarında triatletin katılması beklenen yarışın ana sponsorluğu Oral B tarafından yapılırken birçok önemli sponsor marka da Türkiye triatlon branşında bir dönüm noktalarından biri olması beklenen yarışlara katkı vermek için organizasyonda hazır bulunacak.

“Önemli triatletlerin katılımı bekleniyor”

Türkiye Cumuhriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı vizyonuyla organizasyonu planladıklarını belirten Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, “Projemiz için ilk günden itibaren Bakanlığımızın çok önemli bir desteğini gördük. İstanbul’un ilk yıl 500, sonraki senelerde 2000 ve 3000 seçkin atletin katılımı ile dünyanın önde gelen triatlon destinasyonlarından biri haline geleceğini tahmin ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Standart mesafe olarak koşulacak İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu’nda sporcular 2300 metrelik yüzme etabının ardından köprü geçişi içeren 40 kilometre bisiklet sürüp ve 10  kilometre koşacaklar.

Federasyonumuzun sezon boyunca düzenleyeceği önemli vizyon yarışlarından biri olması beklenen organizasyon, son iki yıldır olduğu gibi pandemi önlemleri kapsamında gerçekleşecek.

Image description

Kapalı Çarşı

Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’da yer alan Kapalıçarşı’nın tarihi 15'inci yüzyılın ortalarına [...]
Image description

Yerebatan Sarnıcı

532 yılında İmparator Justinianus tarafından inşa ettirilen Yerebatan Sarnıcı Stoa Bazilikasının a [...]
Image description

Dolmabahçe Sarayı

Evliya Çelebi, Dolmabahçe Sarayı’nın bugünkü yerinde Yavuz Sultan Selim’in bir köşk yaptırdığını y [...]
Image description

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı, Osmanlı Sultanlarının ikametgâhı, devletin yönetim ve eğitim merkezidir. İstanbul [...]