Önemli Bilgiler

YARIŞMA KATEGORİLERİ

KategoriYaşYüzmeBisikletKoşuMesafeler
Elit20+2300m40km10kmStandart Mesafe Triatlon
Yaş Grubu18+2300m40km10kmStandart Mesafe Triatlon
Takım Bayrak18+2300m40km10kmStandart Mesafe Triatlon


KAYITLAR

Kayıtlar portal üzerinden gerçekleşecektir.

Son kayıt tarihi, 4 Eylül 2022 günü saat 23.59’dur.

Sistem belirtilen gün ve saat sonrasında kayıt işlemine kapatılacaktır.

Yaş Grubu kategorisi için il kafile onayı aranmayacaktır.

Kit dağıtımı etkinlik alanında yapılacaktır.

KAYIT ÜCRETLERİ

Kayıtlar, Türkiye Triatlon Federasyonu Üye Portalı üzerinden yapılacaktır.

Tüm kategoriler Standart Mesafe kayıt ücreti 450 TL

Uluslararası katılımcılar için tüm kategoriler Standart Mesafe kayıt ücreti 100 Euro

Standart Mesafe Bayrak Yarışı kayıt ücreti 900 TL olarak belirlenmiştir.

Uluslararası katılımcılar için Standart Mesafe Bayrak Yarışı kayıt ücreti 250 Euro olarak belirlenmiştir.

Geç kayıt uygulanmayacaktır.

Yarışma, federasyon tarafından iptal edilmediği sürece para iadesi yapılmayacaktır. Kayıt ücretinin kredi kartı ile federasyon resmî web sitesi üzerinden ödeme yapılması gerekmektedir. Ödeme işlemlerinizi profilinizdeki Ödeme İşlemleri menüsünden yönetebilirsiniz. Ödeme ile ilgili hata yaşamanız ya da daha sonra ödeme yapmak istemeniz durumunda bu menüyü kullanmanız gerekir.

ÇİP DAĞITIMI ve KULLANIMI

Zaman çipleri programda belirtilen yer ve saatte dağıtılacaktır. Çipini ve yarış kitini dağıtım süresi içinde alamayan katılımcıların arkadaş ya da antrenörüne mağduriyet yaşamamaları için ilgilinin kimlik fotokopisi ve lisansını ibraz etmesi ve yarışma kiti ve çipini teslim aldığına dair dilekçe vermesi şartı ile verilir. Çiplerin ayak bileğine takılması ve yarışma boyunca çıkarılmaması gerekmektedir.

PARKUR TANITIMI

Resmi parkur tanıtımı yapılmayacaktır.

CUT - OFF UYGULAMASI İÇİN ÖNEMLİ UYARI

İstanbul Boğaziçi Triatlonu, köprü kullanılacağı için özel yol kapatma kurallarına tabiidir. Cut - Off süresi, kesin olarak uygulanacaktır. Yüzme, bisiklet ve koşu Cut - Off sürelerine takılan sporcular, tam saatinde yol açılacağı için kesin olarak parkuru terk etmek zorundadır.

TEKNİK TOPLANTI

Yarışma teknik toplantısı TTF Youtube sayfasından çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Teknik toplantıya katılım olası değişiklikler hakkında önceden bilgi alınması açısından gereklidir. Organizasyon öncesinde öngörülemeyen ve organizasyonun daha emniyetli yürütülmesi için gerekli olan değişiklikler yarışma komisyonunun görüşü alınarak Organizasyon Komitesi tarafından teknik toplantıda açıklanacaktır. Tüm sporcular teknik toplantıya katılmış olarak kabul edilecektir. Teknik toplantıya katılmamış olanlar değişen her türlü durumu kabul etmiş sayılacaktır.

MALİ HÜKÜMLER

Harcırah ödemesi yapılmayacaktır.

ÇİP DAĞITIMI VE KULLANIMI

Zaman çipleri ilgili kategori teknik toplantısı öncesinde dağıtılacaktır. Çipini ve yarış kitini dağıtım süresi içinde alamayan katılımcıların arkadaş ya da antrenörüne mağduriyet yaşamamaları için ilgilinin kimlik fotokopisi ve lisansını ibraz etmesi ve yarışma kiti ve çipini teslim aldığına dair dilekçe vermesi şartı ile verilir. Yarışma kiti ve çipi yarışma sabahı kesinlikle verilmeyecektir. Çiplerin ayak bileğine takılması ve yarışma boyunca çıkarılmaması gerekmektedir. Takım yarışları için takım kaptanı, diğer sporcuların numaralarını teslim alabilir. Ancak sporcuların tamamı yarış günü değişim alanı girişinde tüm istenilen evrakları getirmekle yükümlüdür.

ÖNEMLİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Hüseyin Tan / Baş Hakem - 0505 805 74 27
Utkuer Yaşar / TTF İstanbul İl Temsilcisi - 0532 442 70 70

YARIŞMA KOMİSYONU

Bülent Çendik / TTF Yönetim Kurulu Üyesi
Hüseyin Tan / Baş Hakem
Utkuer Yaşar / TTF İstanbul İl Temsilcisi

İTİRAZLAR

İtiraz işlemleri, Türkiye Triatlon Federasyonu yarışma yönergesine göre yürütülecektir. Sonuçlara itirazların geçici sonuçlar ilan edildikten sonraki 15 dakika içerisinde baş hakeme yapılması gerekmektedir.

İtiraz etme yetkisine sahip olan antrenör, idareci ve sporcu, 200 TL’yi MHK tarafından görevlendirilen başhakeme tutanak karşılığı verir, itiraz sonunda haklı bulunan itirazcıya bu para iade edilir. İtiraz haksız bulunursa TTF’nin ilgili bütçesine aktarılır.

YARIŞMA SONUÇLARI

Yarış resmi olmayan sonuçları alanda ilan edilecek olup, resmî sonuçlar ise yarıştan sonraki pazartesi günü saat 18.00’de Türkiye Triatlon Federasyonu web sayfası, triatlon.org.tr’e yüklenecektir.