Organizasyon için tüm hazırlıklar tamam

Türkiye Triatlon Federasyonu’nun organizasyonuyla eylül ayında yapılacak olan İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu’nun koordinasyon toplantısı, federasyon yanı sıra yerel yönetim temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya’nın yanı sıra TTF Organizasyon Kurulu Başkanı Oğuz Aydın ve TTF Organizasyon Kurulu Üyesi Onur Şentürk, federasyon adına yer alırken İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten ile İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacicaferoğlu da hazır bulundu.

Organizasyon öncesi ve organizasyon günü alınacak tedbirlerle yarışın en sağlıklı şekilde sürmesi için emek harcayacak diğer kamu kurum ve kuruluşları da toplantı da yer alarak görüşlerini bildirdiler.

İstanbul’un ilk defa böyle önemli bir triatlon yarışına ev sahipliği yapacağını hatırlatan Yalçınkaya, “Etkinliğin TV yayını için TRT Spor ve TRT Yıldız kanallarıyla görüşmelerimiz devam ediyor. Hedefimiz, triatlon gibi içinde eğlence de barındıran özel bir sporu daha geniş bir kitleye yayarak farkındalık sağlamak.” dedi.

Image description

İstanbul Deniz Müzesi

Deniz Müzesi, 31 Ağustos 1897 tarihinde Bahriye Nazırı Bozcaadalı Hasan Hüsnü Paşa`nın emirleri ve [...]
Image description

Ayasofya Camii

Dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtları arasında yer alan Ayasofya [...]
Image description

Dolmabahçe Sarayı

Evliya Çelebi, Dolmabahçe Sarayı’nın bugünkü yerinde Yavuz Sultan Selim’in bir köşk yaptırdığını y [...]
Image description

İstanbul Arkeoloji Müzeleri

İstanbul Arkeoloji Müzeleri ülkemizdeki ilk müzecilik çalışmalarına örnektir. Osmanlı’da tarihi es [...]